Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

Από το κλειστό του Βλαχιώτη/ Κουτράκος Κωνσταντίνος,Δερδελάκος Κυριάκος

Για την 1η αγωνιστική της Α' κατηγορίας η ομάδα του ΑΓΟΝΓ ηττήθηκε εντός έδρας με 57-62 από τον Σύλλογο Δρομέων. Ο ΑΓΟΝΓ δεν ξεκίνησε καλά το ματς καθώς στα 5 πρώτα λεπτά η διαφορά ήταν στο +11 για την ομάδα της Τρίπολης. Στη συνέχεια με καλές άμυνες και περισσότερες λύσεις στην επίθεση μείωσε στους 4 πόντους και αυτή ήταν η διαφορά στην πρώτη περίοδο.Στη δεύτερη περίοδο δεν άλλαξε κάτι και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους Δρομείς να προηγούνται με 5 πόντους 26 - 31.
   Στη τρίτη περίοδο ο ΑΓΟΝΓ μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να φτάσει τη διαφορά στο καλάθι με το σκόρ να είναι στο 40 - 42. Στη τελευταία περίοδο όμως η διαφορά στα μισά της περιόδου ξέφυγε στους 10 πόντους για τους Δρομείς.Οι παίχτες του κ. Πρόκου κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και το τελικό σκόρ να διαμορφώνεται στο 57 - 62.

Τα δεκάλεπτα: A 11-15, Β 15-14, Γ 15-16, Δ 16-17

Α.Γ.Ο.Ν. ΓΥΘΕΙΟΥ: Σαραντάκος 1, Παπαδάκος 6, Καραβασίλης 11, Αναγνωστάκος 15, Μπαγιώκος 4, Κουράκος 10, Μπιρμπάκος 6, Λυροφώνης 4, Κουτράκος, Νικολακάκος, Παναγουλάκος, Λιακάκος.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μπαλής 2, Μπουρής 35, Πετσούνης 3, Παπακώστας 6, Ρεκουνιώτης 11, Καλούλης 3, Νταγιάννης 2, Σωτηρόπουλος, Κοσκινάς, Αγγελόπουλος, Κούγιας, Μαρκόπουλος.