Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

Ούτε ένα,ούτε,δύο,ούτε τρία αλλά έντεκα τέρματα σημείωσε η ομάδα του Α.Ο. Αγίου Βασιλείου Γυθείου σε εκτός έδρας αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική της Β' κατηγορίας.Η Δόξα Πακίων δεν κατάφερε να κόψει τη φόρα του Αγίου που έρχεται με σπασμένα φρένα μετά τις επιτυχίες στο Κύπελλο Ερασιτεχνών και έγινε έρμαιο στις ορέξεις των παικτών του Χαρίλαου Τζανετάκου.
  Τον χορό των γκολ άνοιξε νωρίς ο Χαρίλαος Τζανετάκος,και συγκεκριμένα στο 15' της αναμέτρησης.Τη σκυτάλη πήρε ο νεαρός Δημοσθένης Πολυμενάκος ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα σε διάστημα 3'(28'-31').Το 0-4 πέτυχε ο επίσης νεαρός και πολύ ταλαντούχος Χρήστος Κοντάκος στο 34' για να έρθει η σειρά του έμπειρου Γιάννη Ποτηράκη να σημειώσει χατ-τρικ πετυχαίνωντας τρία τέρματα στο 39',41',44'.Σκορ ημιχρόνου 0-7 και κάπου εκεί όλοι πίστεψαν πως η ομάδα του Αγίου Βασιλείου θα χαλάρωνε.
   Περνάμε στο δεύτερο ημίχρονο όπου η ομάδα του Αγίου μπήκε εξίσου δυναμικά με το πρώτο μέρος και πέτυχε και όγδοο τέρμα αυτή την φορά με τον Τζανετάκο Γεώργιο στο 52'.Στιγμή δεν άφησαν να πάει χαμένη οι φιλοξενούμενοι συνεχίζοντας το επιθετικό τους κρεσέντο σκοράροντας ξανά στο 66' για το 0-9 με σκόρερ τον Ορέστη Τζίντζουρα.Το 0-10 ξανά ο Χαρίλαος Τζανετάκος στο 70' κάνοντας δύο τα τέρματα του,κάτι που κατάφερε και ο Χρήστος Κοντάκος σημειώνοντας το δεύτερο τέρμα του στο 85'.Το μόνο που κατάφερε η Δόξα Πακίων ήταν να μειώσει το σκόρ σε 2-11 με σκόρερ τον Κοντοσταθάκο Χρήστο που πέτυχε και τα δύο τέρματα για την ομάδα του.
   Πρωταγωνιστικό ρόλο φαίνεται πως θα έχει την φετινή σεζόν ο Άγιος και όλοι ελπίζουμε πως η συνέχεια θα είναι ανάλογη με πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ.