Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

Με μια εκπληκτική εμφάνιση ο Ολυμπιακός Γυθείου πήρε τη νίκη-πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της Ε.Π.Σ. Λακωνίας χθές στο Δημοτικό Στάδιο της Νεάπολης όπου επιβλήθηκε του Εθνικού Βατίκων με 0-8.
   Ο χορός των γκόλ ξεκίνησε στο 3' όπου ο συνήθης ύποπτος Βασίλης Τζανετάκος με απευθείας φάουλ έκανε το 0-1 και στο 15' πάλι ο ίδιος με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ διαμόρφωσε το 0-2.Το ημίχρονο τελείωσε με τους ερυθρόλευκους να σημειώνουν άλλα 3 τέρματα με τους Σουκούλη (20'), Χριστάκο (30') και Danso (40').Η ομάδα του Μάκη Σαμπατάκου συνέχισε να σκοράρει και στο δεύτερο ημίχρονο με τους Σουκούλη (47'),Danso (48') και Ξανθάκο (69').
  Πλέον τώρα ο Ολυμπιακός περιμένει τον αντίπαλό του που θα προκύψει από την αναμέτρηση Α.Ε. Σπάρτης - Α.Ο. Λογγάστρας.